MÜZAYEDEMİZDEKİ LOTLARDAN SATIN ALABİLMEK İÇİN...

Kayıtlı müşterilerimiz, peylerinin mevcut durumunu izleyebilirler. İstediğiniz lotlar için kendi takip listesini oluşturun ve bunları sitemize kendi şifrenizle giriş yaptıktan sonra, sağ üstte bulunacak ad ve soyadınızın sağındaki küçük ok’a tıklayınca çıkacak menüden kontrol edebilirsiniz. Peyler çevrimiçi olarak gönderildikten sonra, o anki teklifin yüksek olup olmadığını ve bu tutarın ne kadar olacağını, bu fiyatın bir sonraki adımını size söyler.

I: Kayıt
Sağ üst köşede bulunan kayıt ol düğmesine tıklayınız, açılan sayfada sizden istenilen bilgileri giriniz, “Müzayede Kuralları & Gizlilik Politikasını Okudum ve Kabul Ediyorum”un solunda buluna kutuyu işaretleyerek ”Kayıt Ol”u tıklayınız. Kırmızı ile işaretli alanlar zorunlu alanlardır.

II: Aktivasyon
Tüm zorunlu alanları doldurduktan ve kayıt bilgilerinizi gönderdikten sonra, aktivasyon için bir e-posta alacaksınız. Hesabınızı etkinleştirmek için bu e-postadaki bağlantıya tıklamanız gerekir.

III: Pey Verme
Açılış Fiyatı Nedir?  Lot’un (ürünün) müzayede başlangıç fiyatıdır, bu fiyattan daha düşük pey veremezsiniz. Tek kişi pey vermiş ise o ürünü açılış fiyatından alır.

Nasıl Takibe alabilirim? Takip etmek istediğiniz ürün için Takibe Al düğmesine tıklayınız, takip etmekte olduğunuz ürünlerin listesini, imleci (cursor) isminizin üzerine getirdiğinizde çıkacak pencereden takip listesini tıklayarak görebilirsiniz.

Takipçi Sayısı Nedir? Ekrandaki takipçi sayısı, o ürünün kaç kişi tarafından takibe alındığını gösterir.

Nasıl Pey Vereceğim? Pey vermek istediğiniz ürün için Pey kutusuna vermek istediğiniz peyi yazınız, sizden önce pey verilmiş ise Güncel fiyattan daha yüksek ve müzayede kurallarımızda yer alan pey aralıklarına uygun pey yazmalısınız, aksi takdirde sistem sizi uyaracak ve düzeltmenizi isteyecektir.

– Sizden önce kimse pey vermediyse, beyaz renkli zeminde Açılış Fiyatı: ….. TRL yazacaktır.

– Sizden sarı renkli zeminde Güncel Fiyat ….. TRL yazacaktır.

– Sizden önce bir başkası pey vermişse daha fazla pey vermiş ise kırmızı renkli zeminde    

   Güncel Fiyat ….. TRL yazacaktır.

– En yüksek peyi siz verdiyseniz,  yeşil  renkli zeminde Güncel Fiyat ….. TRL yazacaktır.

– Eğer daha sonra peyiniz bir başkası tarafından geçilecek olursa, verdiğiniz e-posta adresinize peyinizin geçildiğine dair bir mesaj anında gönderilecektir.. Bu durumda peyinizi artırabilir veya yeni pey vermeyerek lotu almaktan vaz geçebilirsiniz.

IV: Müzayede sona erdikten sonra: Müzayede bittikten sonra size bir sonuç raporu göndereceğiz, bu raporda hangi ürünleri hangi fiyatla aldığınız, toplam ödemeniz gereken tutar ve ödemeyi yapabileceğiniz hesap numarası bulunacaktır. Ödemeniz alındıktan sonra ürünleriniz kargoya verilecektir.

Kullanıcılara Tavsiyeler:

Yeni Üyelerimiz, Müzayede ’de Başarı Şanslarını Artırmak İçin Aşağıdakileri Dikkat Etmelidirler.

  • Önce gelen pey tercih edileceğinden, peyleriniz mümkün olan en erken zamanda veriniz. Aynı ürün için iki eşit pey alındığında, sistem ilk verilen peyi tercih edecektir.
  • Tüm peyler kesinlikle gizli tutulur.
  • Telefon, faks, e-posta vb. yollarla verilen peylerin, 10 TL’nin en yakın katında olmasını istiyoruz. 101 TL teklifler 100 TL olarak değerlendirilecek ve benzer “farklı” tutarlar Firmamızın takdirine bağlı olarak en yakın rakama yuvarlanacaktır.
  • Verilen peylerin teklif sahibinin herhangi bir lot için ödemeye hazır olduğu azami değer olduğu (aksi belirtilmediği sürece) kabul edilir.
  • Tüm pey teklifi yapanlara müzayededen hemen sonra bir sonuç raporu gönderilecektir. Bu raporun alınmasından sonraki 7 (yedi) gün içerisinde ödeme yapılmalıdır. Herhangi bir ürün gönderilmeden önce ödemenin eksiksiz olarak yapılması gerekir.
  • Kazanılan ve ödemesi yapılan ürünler, anlaşmalı olduğumuz Yurtiçi Kargo firması ile indirimli olarak alıcı ödemeli olarak gönderilir.