SIKÇA SORULAN SORULAR

Nasıl Kayıt olacağım: Sağ üst köşede bulunan kayıt ol düğmesine tıklayınız, açılan sayfada sizden istenilen bilgileri giriniz, “Müzayede Kuralları & Gizlilik Politikasını Okudum ve Kabul Ediyorum”un solunda buluna kutuyu işaretleyerek ”Kayıt Ol”u tıklayınız. Artık kayıtlı kullanıcısınız.

Nasıl Takibe alabilirim: Takip etmek istediğiniz ürün için takibe al düğmesine tıklayınız, takip etmekte olduğunuz ürünlerin listesini, imleç’i (cursor) isminizin üzerine getirdiğinizde çıkacak pencereden takip listesini tıklayarak görebilirsiniz.

Açılış Fiyatı Nedir? O ürün için müzayede başlangıç fiyatıdır, bu fiyattan daha düşük pey veremezsiniz. Tek kişi pey vermiş ise o ürünü açılış fiyatından alır.

Nasıl Pey Vereceğim:  Pey vermek istediğiniz ürün için Pey kutusuna vermek istediğiniz peyi yazınız, sizden önce pey verilmiş ise Güncel fiyattan daha yüksek ve müzayede kurallarımızda yer alan pey aralıklarına uygun pey yazmalısınız, aksi takdirde sistem sizi uyaracak ve düzeltmenizi isteyecektir.

Takipçi Sayısı Nedir? Ekrandaki takipçi sayısı, o ürünün kaç kişi tarafından takibe alındığını gösterir.

Müzayede sona erdikten sonra ne yapmalıyım: Müzayede bittikten sonra size bir sonuç raporu göndereceğiz, bu raporda hangi ürünleri hangi fiyatla aldığınız, toplam ödemeniz gereken tutar ve ödemeyi yapabileceğiniz hesap numarası bulunacaktır. Ödemeniz alındıktan sonra ürünleriniz kargoya verilecektir.

Elimdeki pulları nasıl değerlendirebilirim?

Değerlendirmek istediğiniz pul ve/veya diğer ürünleri bize ulaştırmanız halinde, danışmanlık/ekspertiz hizmeti vermekteyiz.

Eski kitaplarımı nasıl değerlendirebilirim?

Değerlendirmek istediğiniz eski kitapların bize ulaştırmanız halinde, danışmanlık/ekspertiz hizmeti vermekteyiz.

Elimdeki eserin fotoğrafını göndererek fiyat teklifi alabilir miyim?

İletişim sayfamızdan ya da sosyal medya hesaplarımızdan eser fotoğrafını paylaşabilir ve bir ön değerlendirme alabilirsiniz. Ön değerlendirme sonucu olumlu olursa eserin kendisini mutlaka görmemiz gerekmektedir.

Müzayede kataloglarını nasıl edinebilirim?

Belirlediğimiz Müzayede tarihinden 2-3 hafta öncesinde internet sitemizde müzayede kataloğumuzu yayınlıyoruz. Eğer Basılı Kataloglu Müzayede yapılacak olursa, kayıtlı adresinize mutlaka gönderilecektir.

Hangi sıklıkla müzayede düzenliyorsunuz?

Çankaya Müzayede Evi olarak yılda 10-12 müzayede organize etmekteyiz.